De EP van de winnende track van Vinylized 2008 – Afterbelle van Arjuna Schiks – wordt donderdag 23 oktober gereleased. Naast in totaal vier tracks van Arjuna zelf, bevat de EP ook Blue Sky in the North, een coproductie van Arjuna en house icoon Dimitri. Het ontwerp van de hoes is van Freddie Tratlehner a.k.a Vièze Fur van de Jeugd van Tegenwoordig. Als eerste zal de EP verkocht worden tijdens de release party van Afterbelle op de ADE special van POPCAST LIVE in de Sugar Factory op donderdag 23 oktober. De plaat is meteen daarna in de platenzaken en online via downloadportals als Beatport.com te verkrijgen.
Vinylized is de landelijke competitie voor dance producers georganiseerd door GRAP, de organisatie voor Amsterdamse popmuziek. De jury roemde Arjuna om zijn talent en het niveau van zijn productie. Een van de prijzen voor de winnaar is de release van zijn track op 12 inch. Arjuna, de “ongepolijste diamant” heeft een volwassen, creatieve en spannende track” geproduceerd.
Tracklisting Afterbelle EP:
A-side: Afterbelle | Primal Groove | Retro Wave
B-side: Throttle | Blue Sky In The North (Arjuna & Dimitri)
Mixed & mastered at SAE Institute by Seth Mattueci & Arjuna Schiks | All is One Records | Barcode: 8-711262-912957 | Cat.nr.: NL-ET8-08-0003 | release donderdag 23 oktober 2008
Donderdag 23 oktober | Release party Afterbelle @ POPCAST LIVE | Sugar Factory | Starts 21.00 till 00.00 | www.sugarfactory.nl | Entree EUR 7,50 | Arjuna Schiks live / HIT ME TV (electro set) / dj Kid Goesting
Panel Vinylized @ Amsterdam Dance Event
Tijdens D3: DJ & Producer Seminar van het Amsterdam Dance Event op zaterdag 25 oktober is rondom Vinylized het panel “How to produce the winning track” georganiseerd met als panelleden Michel de Hey, Terry Toner, Atilla Meijs en Martijn Mischgofsky, alledrie juryleden van Vinylized 2008. Zij bespreken dan niet alleen de tracks van de vijf finalisten, maar ook gaan ze dieper in op het nut van competities, geven ze tips en tricks voor het maken van goede tracks en bespreken ze carrièremogelijkheden van jonge dance producers.
Zaterdag 25 oktober | Vinylized panel “How to produce the winning track” | D3 DJ & Producer Seminar/ Amsterdam Dance Event | Felix Meritis | Starts 13.15 | www.amsterdamdanceevent.nl/d3
Met Michel de Hey, Terry Toner, Atilla Meijs & Martijn Mischgofsky
Showcase Final Five @ TWSTd
In het kader van de release is er bovendien een showcase in TWSTd op zaterdag 25 oktober van Arjuna Schiks en de overige Final Five: Tim Wolff, Julius Geluk, A la Shook en Sperzieb00n. Ook de winnaars van de TWSTd dj contest 2008 – Dacato & Jasper Wolff – en Billy Nasty zullen hun opwachting maken.
Zaterdag 25 oktober | Vinylized´s Final Five go Live / TWSTd Showcase | TWSTd | Starts 22.00 | www.twstd.nl | Tim Wolff / Arjuna Schiks / Julius Geluk / A la Shook / Sperzieb00n / Billy Nasty / Jasper Wolff / Dacato
Arjuna Schiks
Sommige kennen Arjuna misschien als `aka the Junkies´, het pseudoniem waaronder hij samen met Willie Wartaal de klapper `Konijntje´ produceerde. Arjuna’s tracks hebben een melodieuze sound die varieert tussen electro, techhouse, minimal, ambient en modern electronisch klassiek. Arjuna stond o.m. al op Mysteryland en Dance Valley en maakte muziek voor Diesel. Momenteel zit hij in de studio met Isis. http://www.myspace.com/arjunaschiks.
Over Vinylized
Vinylized is de online competitie voor Nederlandse dance producers en is dit jaar voor de vierde keer georganiseerd door de GRAP. Met Vinylized wil de GRAP veelbelovende dance producers de kans geven om hun muziek onder de aandacht te brengen van publiek, media en muziekindustrie. Vorig jaar is Vinylized gewonnen door Phonic Funk met de track Breakhorsepower.
Over de GRAP
GRAP is de ondersteunende organisatie voor de Amsterdamse popmuziek. GRAP organiseert competities, showcases en festivals zoals de Amsterdamse Popprijs, Freestyle voor de GRAP, Wanted, Mooie Noten. De GRAP biedt advies en informatie aan bands en acts. Daarnaast is de zij intermediair voor organisaties en stadsdelen.