5 Days off zoekt altijd de grenzen van elektronische muziek op. Ook dit jaar staat er op het festival een aantal concerten van formaat geprogrammeerd, die allemaal op hun eigen manier de symbiose tussen live en elektronica toepassen. Met ondermeer Simian Mobile Disco, Crystal Castles en Santigold presenteert 5 days off toonaangevende artiesten die deze cross-over perfect weergeven.

Santigold – Woensdag 15 juli – Paradiso
Santogold, Santagold of Santigold? Santigold dus. De verwarring die haar minieme naamsverandering teweeg bracht valt in het niet bij de impact van haar gelijknamige debuutalbum uit 2008. Op dit baanbrekende album versmelt de Amerikaanse Santi White electro, rock, dub en new wave tot een geheel eigen sound, waarin liefhebbers van de respectievelijke genres allemaal aan hun trekken komen. De singles Creator en L.E.S. Artistes zijn echte clubhits, terwijl een nummer als Lights Out juist ook de indie-scene aantrekt. Haar excentrieke optreden tijdens de afgelopen editie van Lowlands gold als één van de hoogtepunten van het festival. Of ze haar robots van toen weer meeneemt is niet bekend, wel dat het wederom een spektakel van formaat zal zijn.

Simian Mobile Disco (live) – Donderdag 16 juli – Paradiso
Simian Mobile Disco (SMD) is geen onbekende in Amsterdam. Het duo, James Ford en James Shaw, stond al eerder in Paradiso, met zowel live- als dj-sets. Eerder verlieten zij de band Simian om als dj-collectief verder gaan. Als een van de vaandeldragers van de cross-over tussen livemuziek en elektronica, deed SMD al een aantal remixen voor onder meer Björk, Armand van Helden en Peaches. Na de afgelopen tijd voornamelijk als dj’s en producers aan het werk te zijn geweest keert Simian Mobile Disco nu weer terug op het podium met een band. En waar kan dat beter dan in Paradiso tijdens 5 days off?

Crystal Castles – Zaterdag 18 juli – Melkweg
Zelden brak een band zo snel door als Crystal Castles. Met hun bijzonder aanstekelijke mix van indierock en electro veroverde Crystal Castles in een mum van tijd de internationale clubs en podia. Door de singles Crimewave en Courtship Dating en de onstuimige liveshows werd de band in één keer even bekend als berucht. Evenals Simian Mobile Disco heeft ook Crystal Castles een aantal remixen op hun naam staan: ondermeer Liars, Bloc Party en The Whip deden een beroep op het Canadese duo. Momenteel is de band alweer bezig aan de opvolger van het uiterst succesvolle debuutalbum, maar eerst wordt er een aantal Europese podia aangedaan, waaronder ook de Melkweg in het kader van 5 days off.

Santigold – woensdag 15 juli 2009 – Paradiso
Open – Aanvang: 19.00 – 20.30 uur
Entree 20,- plus lidm.

Simian Mobile Disco – donderdag 16 juli 2009 – Paradiso
Andere acts: Does It Offend You, Yeah?, The New Wine, Zombie Nation e.a
Open – Aanvang: 19.00 – 21.00 uur
Entree: 16,- plus lidm.

Crystal Castles – zaterdag 18 juli 2009 – Melkweg
Open- Aanvang: 20.00 – 21.00 uur
Entree: 15,- plus lidm.

15 t/m 19 juli – 5 days off – Passe-partout – Melkweg & Paradiso – 65, – plus lidm.
Er is een speciaal festivallidmaatschap te koop in combinatie met kaarten voor 5 days off. Dit lidmaatschap is gedurende het festival geldig voor zowel Paradiso als Melkweg. Kaartverkoop via www.ticketservice.nl, Ticket Service (0900-3001250 – 45cpm), 150 grotere postkantoren, GWK stationskantoren, Free Record Shops en de bekende voorverkoopadressen.

www.5daysoff.nl