LCD Soundsystem, de New Yorkse band die punk-funk-disco groot maakte, komt naar Europa voor een uitgebreide toernee. Op dinsdag 4 mei speelt de band van DFA-labelbaas James Murphy in Paradiso. In 2004 speelde LCD Soundsystem voor het eerst in Nederland, in de kleine zaal van Paradiso tijdens de Noodlanding! De voorverkoop van het concert van 4 mei is op vrijdag 22 januari begonnen.

LCD Soundsystem is het geesteskind van James Murphy – producer, dj, mede-oprichter van het hippe New Yorkse elektrolabel DFA Records. De uit New Jersey afkomstige Murphy was in de jaren negentig drummer van bands als Speedking en Pony, maar besloot op een dag zijn pijlen op de house te richten. Samen met Tim Goldsworhty, de oprichter van Mo’ Wax, produceerde hij dansbare muziek met een jarentachtig-geluid en richtte hij het label Death From Above (DFA) op. Nadat hij als producer veel ervaring opdeed met het vermengen van dance en punk-rock, begon Murphy zelf nummers te schrijven en bracht hij in 2002 onder de naam LCD Soundsystem de single ‘Losing My Edge’ uit. Er volgden nog twee singles en Murphy produceerde ondertussen met Goldsworthy het album ‘Echoes’ van The Rapture met de hit ‘House Of Jealous Lovers’, waardoor DFA een keurmerk werd van ultieme hipheid.

Begin 2005 kwam het schitterende debuutalbum van de band LCD Soundsystem uit, getiteld ‘LCD Soundsystem’. Het bevat instant klassiekers zoals ‘Daft Punk is Playing at my House’ en opnieuw ‘Losing My Edge’, een release waar in muziekland heel veel over gesproken werd. VPRO’s 3voor12 schreef over het album: “Dansbaarheid wordt moeiteloos gecombineerd met een scherp punkrandje, springerige electrobassen met snerende keyboards en doordenderende drums met schreeuwende zang die zich soms nauwelijks iets van het metrum aantrekt.” Eind 2005 kreeg LCD Soundsystem twee Grammy’s voor het album.

In 2006 ging LCD Soundsystem in zee met Nike door de ideale muziek voor bij het hardlopen voor hen te produceren, getiteld ’45:33’. Nike had zojuist de sportschoen ontwikkeld waarin een chip wordt past die je prestaties tijdens het rennen analyseert, die je aansluit op een iPod, waarmee je ondertussen naar muziek luistert. In 2007 kwam het tweede album uit getiteld ‘Sound of Silver’ met singles als ‘North American Scum’ en ‘Time To Get Away’. In november 2009 bracht de band de single ‘Bye Bye Bayou’ uit, een cover van Suicide zanger Alan Vega. Momenteel wordt het derde album opgenomen, dat wordt verwacht in maart 2010.

LCD Soundsystem gaf elektroclash een gezicht. Als een van de eerste en beste bands vermengt LCD Soundsystem alternatieve dance en post-punk volmaakt met elementen van disco. Op het podium staan dit keer naast zanger James Murphy, Pat Mahoney (drums), Nancy Whang (keyboard, synthesizer), Al Doyle (gitaar), Matt Thornley, J.D. Mark & Phil Skarich.

LCD Soundsystem
Datum: dinsdag 4 mei 2010
Aanvang: 20.30 uur
Zaal open: 19.00 uur
Entree: 23,- excl. lidmaatschap (3,50 p.m. / 25,- p.j.)
www.paradiso.nl
www.ticketmaster.nl