Op vrijdag 17 februari staat klinch in het teken van het Nederlandse label Rwina Records. Rwina Records is in 2008 opgericht door Chafik Chennouf, beter bekend als Akkachar. Binnen korte tijd wist Akkachar het label tot het meest toonaangevende ‘bass heavy & abstracht music’ label van Nederland neer te zetten. Vrijdag 17 februari is de Rwina familie te gast tijdens klinch, waarbij het voor de Finse DJ Desto de eerste keer is dat hij in Nederland staat. Naast Desto neemt Akkachar ook Eprom en Krampfhaft mee. Tevens is DJ+, voormalig Sonic Warfare resident, van de partij.
Desto’s debuut voor Rwina is door Boomkat uitgeroepen tot 1 van de beste releases van 2011. Met releases op 502 en Ramp heeft hij best wel een staat van dienst. Zijn komende release voor Rwina wordt ook een heftige gezien het feit dat Mala het als dub gesneden heeft.
EPROM is een vroege ontdekking van Rwina en met de hit ‘Humanoid’ die door jocks als Gaslamp Killer, Starkey, FlyLo en Daedelus werden gedraaid kreeg hij meer internationale naamsbekend-heid. Vervolgens was zijn volgende EP voor Rwina, genaamd ‘Pipe Dream’, een nog grotere hit getuigde het feit dat dit zijn derde Europese tour is. De labelavond tijdens klinch is een Amsterdams debuut voor de DJ en in 2012 komt zijn eerste album ‘Metahuman’ uit op Rwina Records.
De Utrechtse Joris van Grunsven is beter bekend als Krampfhaft. Zijn eerste release op Rwina Records was in 2011. ‘Makin’ Magic’ was een regelrecht succes. Het zat in ieders platentas van Diplo tot aan Mary Anne Hobbs. Joris gaat erg hard op dit moment met internationale boekingen en een tour door de USA samen met Akkachar.
Labeleigenaar Akkachar staat bekend om zijn ‘eclectische’ benadering van electronisch muziek in zijn sets en in het runnen van Rwina Records. Ijzersterke sets voor de vloer met een uiterst edgy randje is waarmee hij door heel het land reist. Met Rwina gooit hij hoge ogen door het volhardend zijn in zijn keuze voor de muziek en zijn vooruitstrevende visie.
DJ+ is één van Nederlands meest muzikaal onderlegde en brede dubstep dj’s. In tegenstelling tot veel andere dubstep DJ’s liggen zijn Roots niet in de drum ’n bass maar in de IDM. Dit is terug te horen in zijn sets waarin de grens tussen dansbaar en experimenteel veelvuldig wordt opgezocht.
Meer informatie via www.melkweg.nl.
