Aankomende donderdag staat Solar Weekend Festival voor de deur. Volgens de organisatie belooft het dit jaar een nog groter spektakel te worden dan de bezoekers ooit hebben meegemaakt. Zo is de Solar Strandcamping dit jaar één dag eerder open, hebben zij een spectaculair, kleurrijk openingsritueel waar de bezoeker onderdeel van is en houden zij op de festivalcamping het grootste waterpistolengevecht van Nederland met maar liefst 3.000 personen. Solar Weekend Festival vindt dit jaar voor de negende keer plaats op 1, 2, 3 en 4 aan de Maasplassen in Roermond. Het festival is al vier jaar achter elkaar volledig uitverkocht.
Het uitverkochte Solar Weekend Festival trekt al jaren lang 25.000 bezoekers per dag. Twee festivaldagen en vier prachtnachten lang presenteert het festival acht muziekpodia met verschillende muziekstijlen en meer dan 125 verschillende creatieve projecten van collectieven en kunstenaars. In totaal werken er meer dan 1.000 creatieven mee aan het festival. Elk klein hoekje waar je in en uit, onder of op gaat staat je iets nieuws te gebeuren en ontvouwen de vreemdste taferelen op het gebied van interactief entertainment, poëzie, street art, 1-op-1 voorstellingen, theater, dans en muziek. Solar is een avontuur, een fantasiewereld. Het festival voert dit jaar veranderingen door om de bezoeker te blijven verrassen en een nog grotere ontdekking neer te zetten.
Solar Strandcamping een dagje eerder open
Dit jaar opent Solar Weekend Festival voor het eerst de deuren van de Solar strandcamping op donderdag. Een beperkt aantal kampeerders kreeg de mogelijkheid om voor €20,- een Priority Ticket te kopen op en zo hun Solar Weekend te verlengen. Deze tickets waren ruim van te voren volledig uitverkocht. Met deze tickets krijgen bezoekers de kans om hun tent een dag eerder op te zetten op één van de mooiste plekjes van het terrein, bij het hart van de camping. Het feest barst nog niet helemaal los, maar men kan alvast genieten van allerlei creatieve en interactieve activiteiten als kampvuur langs het water, akoestische muziek, barbecues, moddervolleyballen, buikglijden, Oudhollandse spellen en nog veel meer.
Spectaculair, kleurrijk openingsritueel
Na een succesvol Holi Phagwa-openingsritueel van vorig jaar, opent Solar Weekend Festival ook dit jaar het festival met een symbolisch ritueel. De organisatie wil nog niet helemaal verklappen wat het wordt, maar laat los dat bezoekers onderdeel zullen zijn van een groot kleurrijk verfspektakel begeleidt met lichtgevende trommels en live kunstinnige acts. Het festival wordt op de camping om 00:00 uur ’s nachts gehouden, waarbij het nieuwe Solar-jaar wordt ingeluid.
Grootste waterpistolengevecht van Nederland
Vorig jaar organiseerde Solar Weekend Festival een groots waterpistolengevecht op haar strandcamping met maar liefst 800 deelnemers en behaalde hiermee het record ‘Grootste watergevecht van Nederland’. Dit jaar wil het festival het record verbreken met maar liefst 3.000 deelnemers. Het festival heeft in samenwerking met haar partners De Wit-Schijndel en Lipton Ice voor maar liefst 6.000 waterpistolen en honderden waterbalonnen gezorgd en roept alle bezoekers op naar het strand van de festivalcamping te komen.
Meer informatie via solarweekend.com.
