Na een jarenlange vaste prijs van 4 euro kan Paradiso niet langer om de aanhoudende inflatie heen. Een maandlidmaatschap kost vanaf dinsdag 18 november 4,50 euro. Het jaarlidmaatschap daalt daarentegen fors in prijs. Namelijk van 27,50 euro naar 9,50 euro.
Vaker naar Paradiso
Met de prijsdaling voor het jaarlidmaatschap wil Paradiso de bezoekers die met regelmaat in Paradiso te vinden zijn tegemoet komen. Potentiële bezoekers worden tegelijkertijd aangespoord hetzelfde te doen. Mensen die dus drie keer per jaar of vaker naar Paradiso gaan, zijn vanaf 18 november 2025 goedkoper uit met een jaarlidmaatschap.
Stijgende kosten
De verhoging van vijftig cent op het maandlidmaatschap is noodzakelijk om de structureel stijgende kosten voor bijvoorbeeld artiesten, overnachtingen, transport, personeel, het monumentale gebouw en apparatuur te blijven dekken.
Waarom het lidmaatschap?
Paradiso is meer dan 57 jaar een organisatie zonder winstoogmerk. Zonder de inkomsten uit het lidmaatschap kan Paradiso simpelweg niet als non-profit organisatie bestaan. Ticketinkomsten zijn grotendeels voor de artiesten. Daarnaast investeert Paradiso actief in het culturele ecosysteem van Amsterdam. Hierbij kan gedacht worden aan talentontwikkelingsprojecten zoals de Zonneprijs, programmering in de Bovenzaal van Paradiso en in alle stadsdelen en ondersteuning van jonge organisatoren met het realiseren en professionaliseren van hun ideeën.
Is daar geen subsidie voor?
Paradiso ontvangt relatief weinig subsidie van de gemeente. Van alle jaarlijkse kosten wordt slechts 4% gedragen door subsidies. Voor de overige 96% is Paradiso aangewezen op ticketinkomsten, barverkoop en dus het lidmaatschap. Zoals gezegd gaat het leeuwendeel van de ticketinkomsten naar de artiest en de marges op de barverkoop worden kleiner door stijgende inkoopprijzen. Dat maakt het lidmaatschap de levensader van Paradiso.
Meer informatie over de lidmaatschappen van Paradiso is te vinden op de website van Paradiso.
